21 Şubat 2008 Perşembe

ÇİKOLATALI MAKARONMerhaba Arkadaşlar;
Yeni şablonum ile size güzel bir makaron ikram etmek istedim ama eteksiz makaronlar :) oldular. Umarım ikinci defa yaptığımda etekli olurlar:)

Şablonumda bana uzuunnnn zaman ayırıp yardım eden Canım Arkadaşım Tatlı Diyar Bilun'a çok ve bannerimi hazırlayan Sevgili Arkadaşım Yaren'e buradan çok teşekkür ediyorum.

Uzun zamandır aklımdaydı makaron yapmak, bir çok arkadaşımın yaptıklarını inceledim. Anneminkızıyım Ayşe ablacığım da anlattı ve cesaret verdi çok kolay yaparsın dedi sağolsun. Bende püf noktalarını öğrendim ve sonunda Sevgili Zinnur'un Tarifleri ile yola çıktım. Ben tarif vermeyeceğim size Zinnur'a yönlendireceğim, Zinnur çok güzel tariflemiş ve çok önemli püf noktalarını vermiş. Ben hepsine çok çok dikkat ederek yaptım ama nedenini bilemiyorum etekli olmadılar ama emin olun tadı bence nefisti.(Daha kimse yemedi:) Zinnur'un söylediği gibi 1 gece buzdolabında beklediğinde kreması ile bütünleşmiş ve çok güzel bir tad almıştı. Sadece tek sorun az sayıda olması :) tam 12 adet çıktı misafirlere yetmeyebilir bu akşam tekrar yapmayı düşünüyorum. İş yerinde arkadaşlarıma da anlatmıştım onlarada tattırabilmek için tekrar yapmam iyi olacak. Ben de Zinnur gibi sizler için adım adım resimledim. Tarif ise burada.
Bu güzel tarif ve uzun uzun anlatımı için Sevgili Zinnur'a teşekkür ediyorum.