5 Şubat 2008 Salı

PORTAKALLI HAŞHAŞLI KEK VE BEBEK YELEĞİM

Sevgili arkadaşlarım çok ara verdiğimi biliyorum ama istemeyerek oluyor, bu aralar nedenini bilmediğim bir isteksizlik var üzerimde mutfakta birşeyler yapma gücünü bulamıyorum kendimde:) Sizlerin sayfalarını gezmek yorum bırakmak yaptığınız güzellikleri görmek beni ne kadar çok mutfağa yaklaştırsada eve geldiğimde hem ev hemde oğluşumla ilgilenmekten çok vakit bulamıyorum.
Bu hafta kız kardeşlerim bende kalıyor. Sağolsunlar ben ne istersem yada ne yapmak isterlerse yapıyorlar canım kardeşlerim. Bu gün öğlen blog arkadaşlarımı gezerken Hünerli Bayanlar Sevgili Müge'nin Portakallı Haşhaşlı kekini gördüm ve dolaptaki haşhaş aklıma geldi, hemen kardeşimi arayıp Müge'nin sayfasındaki keki çok beğendiğimi söyledim tabiki o da ben yaparım dedi.
Akşam geldiğimde eve nefis bir portakallı kek kokusu ile girdim hemen bir tane yedim nefis olmuştu yoğun portakal tadı ve içindeki çıtır çıtır haşhaş taneleri ile çok lezzetli bir kek olmuştu.Nefis kekin tarifi burada.
Tarif için Sevgili Arkadaşım Müge'ye ve bu keki bize o güzel elleri ile yapan kardeşim Gülsen'e çok çok teşekkür ediyorum. Ellerinize sağlık...
Elişim ise Bebek yeleği, akşamları oğluşumla ilgilenmekten ve evde yapmam gereken işleri yaptıktan sonra az da olsa kalan zamanımı örgü ile değerlendiriyorum. Örgü örerek hem kendimi dinlendiriyorum hemde sevdiklerime hediye yapıyorum. Bu bebek yeleğinin ise sahibi yok. Oğlum kardeşime mi örüyorsun anne diyor:) Kimbilir belki ailemize zamanı gelince gelmesini istediğimiz kızımıza:) belki de evimize gelecek misafir bir kız bebeğe hediye
:) benden örmesi.
Hepinize Sevgiler...