20 Nisan 2008 Pazar

Hafta Sonu Misafirlerim , Nazar ve Börek Etkinliği...

NAZAR ETKİNLİĞİ
Nazar Etkinliği için başka bir şey düşünmüştüm ama olmadı bende daha önce küçük boncuklarla ve büyük nazar boncuğu ile bolkon duvarına asmak için yaptığım Nazarlık ile katılmak istedim.

Bu güzel etkinliği yapan Sevgili Arkadaşlarım Hülya, Sibel ve Bilun'a çok teşekkür ediyorum.

Kolaylıklar dilerim Arkadaşlar:)


YE # 33 BÖREK ETKİNLİĞİ
BULGURLU KIYMALI BÖREK
Börek etkinliğini düzenleyen Sevgili Arkadaşımız Özlem'e teşekkür ediyorum. Etkinlikler bizim için iyi oluyor bu etkinlikle de güzel bir börek arşivimiz olacak.

Özlem'ciğim Kolaylıklar dilerim.

Malzemeler:
4 adet yufka
Yarım kase su
Yarım sıvı yağ
İçine:
1 adet ince doğranmış soğan
150 gr kıyma
3/4 su bardağı ince bulgur
tuz, karabiber,
isteğe bağlı ceviz
Üzerine:
2 yumurta
Yarım çay bardağı su
Galeta unu

Yapılışı:
İnce bulgurumuzu ıslatıyoruz.(kısır yaparmış gibi) Kıymayı soğan tuz ve karabiberi kavuruyoruz. piştikten sonra ocağın altını kapatıp bardakta ıslattığımız bulgurumuzu ekleyip iyice karıştırıyoruz.
Bir yuvkanın içerisine yağ ve su karışımını sürüyoruz ve üzerine diğer yufkayı sererek onada aynı şekilde yağlı sudan sürüyoruz. Daha sonra yufkamızı sigara böreği şeklinde sarmak üzere 12 ye bölüyoruz ve içini ekleyip kenarlarını katkayarak sıkı bir şekilde sarıyoruz. Ben bir gece bazen daha da önce sarıp dolapta bekletiyorum. Misafirlerimin gelme saatine yakın çıkarıp su ve yumurtayı iyice çırparak sıvı hale getirip önce yumurtalı suya sonra galeta ununa bulayarak yağlı kağıt serilmiş fırında 200 derecede pişiriyorum.

Hafta Sonu Misafirlerim için;
Bu hafta sonu çok yoğundum öğleden sonra misafirlerim ve akşam her ay polis evinde yaptığımız Kızlar partisi:) hem öğlen misafirlerimle hemde akşam çok güzel geçti gerçekten ayda bir olan bu kızlar partisi ile de çok gülüyor ve eğleniyoruz. Polis evinde Kızlar partisi resimlerimizi de daha sonrasizlerle paylaşacağım:)
Kadayıf Pastasını ilk defa denedim Sevgili Arkadaşım (Sarı Mutfak ) Hande'den aldım. Çok lezzetli hafif bir pasta olmuştu. Pastalarımın dilimlenmiş olarak resimleyemedim yeme sırasında karışıklığa geliyor:) Hande'nin kadayıf krema ile çok hafif oluyor tavsiyesi üzerine yaptım. Gerçektende öyle oldu çok nefisti misafirlerimde çok beğendi.
Teşekkür ederim Hande'ciğim.
Tarifi ise Burada...

ÇİÇEKLİ KURABİYELERİM
YOĞURTLU ETİMEK SALATASI

YAPRAK SARMA

SİMİT
PEYNİRLİ POĞAÇA

Sevgili Arkadaşlar hepsini birlikte yayımlayamadım etkinlikleri kaçırmamak için şimdilik bu kadar. Önümüzdeki haftasonuna kadar kısa bir tatile çıkıyorum:) Diğerlerinin tariflerini tatil dönüşü ekleyeceğim.
Hepinize sağlıklı mutlu bir hafta dilerim:)
Sevgiler...