7 Nisan 2010 Çarşamba

Annemin Günü İçin Hazırladıklarım ve Kızım :)

Uzun bir aradan sonra merhaba en son baby shower toplantımızda yazmıştım. O günden sonrada iyice ağırlaşıp hep yatarak günlerim geçti :)

Kızımızın 14 Ocak' ta ailemize katılması ile günler çok hızlı geçmeye başladı, 7 gün sonra 3. ayımız dolmuş olacak. 2 çocukla hayat zor olsada güzellikleri herşeye değer, Allah tüm bebek isteyenleri sağlıkla kavuştursun.

Hoşgeldin Ceylinimiz :) iyiki varsınız canım çocuklarım....

Artık yavaş yavaş mutfağıma dönmeye başladım (pastalarıma böreklerime:) Hamilelik döneminde hiç yemek yapmamışım gibi yazdım, yapıyordum tabiki ama en basit yemekleri Şimdi ise yeni tarifler ve güzel masalarla blogumu boş brakmamaya çalışacağım 2 çocukla zor olsada :)

Annem günüm var dediğinde ben hazırlarım hepsini dedim ve önce Konya'da tarifini aldığım açma börekle işe başladım çok az malzeme ile yapılan açmayı bilmem diyenlerin hemen deneyebileceği hem çok kolay hemde çok güzel bir börek tavsiye ederim.Börekten sonra ise Haşhaşlı Tatlı, Tarçınlı Kurabiye, Simit, Buğday Salatası, Çilingir ve Makarna salatası yaptım. hepsinin tarifini ise zaman buldukça ekleyeceğim.


HAŞHAŞLI TATLI

BUĞDAY SALATASI

TARÇINLI KURABİYE

MAKARNA SALATASI


ÇİLİNGİRSİMİT

PIRASALI BÖREK
MERCİMEKLİ BÖREK