17 Mart 2011 Perşembe

İGLO İLE LEZZETLİ HAFTA SONUŞubat ayında Tijen'den gelen " İglo İzmire geliyor" mailini alınca çok sevindim. Tijen'in yemek programlarını çok takip edememiyorum ama Lezzet dergisindeki yazılarını, İglo Yemek okulundaki faliyetlerini ve Yemek sitesini zevkle okuyorum. Ve sonunda tanışma vakti gelmişti.

05.03.2011 günü İzmir'in güzel mekanlarından olan Deniz Restaurantda Tijen'in güleryüzü, tatlı sohbeti ve hazırladığı nefis İglo ürünleri ile blogger arkadaşlarımla çok güzel çok keyifli bir gün geçirdik.
Tijen'in hazırladığı İglo ürünlerini yerken tatlı sohbetle İglo hakkında bilgiler aldık.İglo Dünyanın ilk ve köklü dondurulmuş gıda firması olması ile ürünlerin tazeliğini ve besin değerini korumak için en kısa sürede dondurmaya özen gösteriyormuş. Mesela bezelye toplandıktan 2,5 saat sonra, deniz ürünleri ise yakalandıktan en geç 90 dakika sonra donduruluyormuş. Lezzetlerinin tazesi kadar güzel olmasından da anlaşılıyordu. İglonun başka bir güzelliği ise katkı maddesi ve renklendirici olmaması. Çocuklarımızla rahat rahat yiyebileceğimiz ve bayanlar için çok pratik besleyici ürünler.


Tijenin kendi elleriyle hazırladığı İglo ürünleri ile oluşan menümüzde neler mi vardı?Bardakta Tereyağlı karabiberli İGLO Bahçe Bezelyesi ve İGLO Mısır


Tijen'in elinden nefis bir çorbaydı tarif için tıklayın...
Peynirli İGLO Gurme Karides Salatası

Hardal ve Krema soslu İGLO Steamfresh Sebze, İGLO Akdeniz Levreği ve İGLO Ege Çipurası

Hepsi birbirinden lezzetliydi...Kaymaklı dondurma eşliğinde Çikolatalı İGLO Milföy


Ve İGLO 'nun bizlere hediye ettiği İglo ürünleri ile dolu çantamız.

Resim Figen arkadaşımdan ben resim çekmeyi unutup hemen ürünleri kullanmaya başladım:)

Bu güzel gün için bizleri kendi evinde gibi ağırlayan Sevgili Tijen'e , Serra Hanıma, İglo'ya ve Deniz restaurant çalışnalarına çok teşekkür ederim...
Sevgiler...