23 Mayıs 2013 Perşembe

4.İZMİR YEMEK BLOĞU YAZARLARI BULUŞMASIİzmir Yemek Blogu Yazarları 4. Geleneksel Buluşması Nisan ayında yapılmasına rağmen son dönemde yoğun günler geçirmen ve nedeniyle ancak yazabiliyorum. Bu kadar geç kaldığım için özür dilerim.
Etkinlikte emeği geçen arkadaşlarım;
Sibel Berkem'e www.pembekekik.com,
Dilek Bilginer'e Ihlamur www.ıhlamurcum.com ,
Nigar Sargın'a www.lutenitsa.blogspot.com ,
Zeynep Güler'e www.birdilimdaha.blogspot.com ,
Suna Erden'e Gökkaya www.sunadandenemeler.blogspot.com, ve
Leyla Güner' ewww.begonya35blogspot.com
hepsine çok çok teşekkür ediyorum, mükemmeldi.
Ellerinize sağlık ...

Kordon Otel muhteşem körfez manzarasına hakim salonunda , kaliteli hizmetiyle bizleri çok güzel ağırladı.. Coffee Break Partimizin verildiği salondan İzmir görüntüleri muhteşemdi.

Etkinliğe keyifli atıştırmalıklar damgasını vuran ve özellikle İnovasyon Ödüllü Naturena serisi ile öğün aralarında sağlıklı atıştırmalıklar oluşturacak bu ürünler ilgimizi çok çekti. Sunumları ile göz dolduran Muratbey peynir tabaklarını çok beğendim. Muratbey’in yeni lezzetlerinden olan, hem sürülebilen hem de küp küp kesilebilen “Sürmeli”peynir harikaydı. Benzersiz tasarımı ile dikkat çeken “Burgu” peynir ise hepimizin beğenilerini kazanırken benim 1 numaralı favorim oldu. Burgu peynir hastası olan oğluma hemen denettim ve biz ailece çok beğendik. Daha önce kullandıklarımı tuzundan dolayı suda beklettiğimde tuzu çıkarken peynirde burgu olmaktan çıkıyordu. Muratbey de ise tuzu ve yumuşaklığı çok ayarlı.


Muratbey'den sürprizlerin arkası kesilmiyor. 
Etkinliği anlatan en güzel blog sayfasını hazırlayanlara sürpriz hediyeler var...  
Etkinlikte  yaka kartlarımızda Muratbeyİn süprizleri arasındaydı. Muratbey peynirlerinin sürprizleri bununla da bitmiyor :) Manisa Salihli Gölköy Ormanında her bir blog yazarı adına Tema Vakfı aracılığı ile birer fidan diktirmişler ve Tema Vakfından sertifikalar düzenletmişlerdi. Sertifikamı alınca çok mutlu oldum. Artık tüm blogcuların aynı Ormanda dikili birer ağacı var :)Bu etkinlik hazırlıkları arasında bizler için çekiliş kurabiyesi ve bayrak kurabiyelerimiz için de Sevgili ablamız Zeynep Güler'e çok teşekkür ediyorum.
Etkinliğimiz süresince nefis filtre kahvesi, poğaçaları ve muhteşem kanaj pastası ile bir İzmir markası olan Özsüt'ün sınırsız ikramlarıyla bizimleydi.Teşekkürler ÖZSÜT...

Blogger arkadaşımız Dilek Yetkiner Söke Un ve Feast'in tarif ve yemek danışmanlığını yapıyor aynı zamanda Sakız Enginar sitesinde de tariflerini paylaşıyor. Teşekkürler SÖKE ve FEAST...

Datça Mesudiye Zephyros Otel 4 kişiye çift kişilik konaklama hediye etti... Bu şanslı kişilerden biri de benim:) Haziran ayında Zephyros Otele gidip geldikten sonra burada sizlerle yazımı paylaşacağım. 
Ayrıca Zephyros Otel'in Datça'dan bizler için hazırladığı şık tül içinde bademleri de damaklarımızı şenlendirdi.
Teşekkürler ZEPHYROS OTEL...

Bu güzel etkinliğimizde bizlere sponsor olan ve bizleri yalnız bırakmayan ;
AKADEMİ TİYATRO'ya
 BARMAR' a
 DR:OETKER'e
 DURU' ya
 FAİRY 'e
 İMSE 'ye
 KOROPLAST'a
 KRISTAL'e
 LİPTON'a
 NIVEA'ya
 SELVA'ya
 TURSİL'e
 VERDA'ya
SWEETVİA'ya

 İLYAS GÖNEN KAHVE'lerine
FORM STÜDYO 'ya

ve sponsor afişimizi hazırlayan Can Dijital Baskı Hizmetlerine

 çok çok teşekkür ederim.
 Bir sonraki etkinlik için görev alan arkadaşlara başarılar diliyorum.