31 Ekim 2013 Perşembe

ZEPHYROS OTEL DATÇA - MESUDİYE

Bu yazıyı yazmakta çok geciktiğimi biliyorum yazımı bekleyen herkesden özür diliyorum.
Kesinlikle aklımdan çıkmayan bir tatil, hiç bir ayrıntısını unutmadan yazdığım bir haftasonu :)

Blogcu olmaktan hatta şanslı :) bir blogcu olmaktan tekrar gurur duydum...
İzmirli Blog yazarları toplantımızda sponsor olan Zephyros Otel'in 1 gecelik  hafta sonu tatilini kazanmıştım. 8 Haziran'da eşim ve çocuklarımla birlikte Datça Mesudiye'de bulunan Zeypros otele gittik. Datça'dan sonra tabelalara dikkat etmediğimiz için   yolu biraz zor bulmamız bizi sıkıntılandırsa da bahçe kapısından girip arabadan indiğimizde çevrenin güzelliğiyle hiç bir şey kalmamıştı. Bizi kapıda oteli işleten güler yüzlü çift Sultan hanım ve Cafer bey karşıladı. Odamızı gösterdiler ve yerleştik. Çocuklar hiç vakit kaybetmeden odamızın önünde bulunan havuza girdiler. Ben ve eşim hayran kaldığımız doğayı otel içinde o doğanın güzelliğini hiç bozmayan yerleşimi hem seyretmeye hem de sizler için fotoğraflamaya başladık.

Zephyros Zeos'un arabasını çeken at şekline girmiş ölümsüz batı rüzgarı tanrısının adı.
Rüzgarıyla denizi köpürten Afrodit'in doğumunuda sağlamış. Şimdi ise Datça'nın Mesudiye Köyünün en güzel yerinde Butik otele can veriyor. 

7 dönüm arazi için de içten doğal ve dürüst. 270 m yüksekten Simi, Rodos, Halki ve Tilos adalarını kapsayan nefis bir manzarası var. Taş binalar tam olması gerektiği gibi hakiki Akdeniz evi  doğayla bozulmayan bir uyumu var. Odalar sade, zevkle döşenmiş ve temiz...

Sahibesi Özden Hanım ve Mehmet bey yapabileceklerinin en güzelini yapmışlar.

Etraf uçsuz bucaksız Zeytin bahçeleriyle kaplı. Otel bahçesinde bulunan meyve ağaçları ekili arazi sera çevre düzeni mükemmel. Ruhu boğan , gözü yoran hiç bir şey yok.


Ben doğanın ve otelin güzelliklerini fotoğraflarken oğlumun 
"annnneeeeee evimizde gibiyiz çok güzel" demesi beni daha da mutlu etti.
Gerçekten evimizde gibiydik sakin sessiz herşey olabildiğince güzel ve rahat :) Havuz ve o güzel doğayı seyrederek akşamın nasıl olduğunu anlayamadık. Bizimle birlikte otel tatili kazanan Cevherin Mutfağı blogunun sahibi Sevgili arkadaşım Nurdan' da oradaydı çocuklardan vakit bulup az da olsa sohbetler ettik. 

Sultan hanıma yemeği otelde yemek istediğimizi söyleyip çevreyi biraz gezmek için sahile indik. Çok güzel bir koydu yukardan izlediğimiz manzara ve deniz yakından da bir  başka güzeldi.

 

Otele döndüğümüzde  çiçeği, mumları her ince ayrıntısı düşünülmüş ve zevkle hazırlanmış çok şık bir masa bizi bekliyordu. Sultan hanımın bizler için hazırladığı yemeklerde bir harikaydı ayrıca bunu belirtmeden geçemeyeceğim :) porsiyonlarıda çok fazlaydı. Yemekten sonra nefis tatlımızı yedikten  ve çaylarımızı da içtikten sonra odamıza geçtik.
Bu güzel doğanın geceside bir başkaydı sessiz, sakin...
Zevkle ve sadelikle döşenmiş odalar mis gibi çeşit çeşit ağaç ve çiçek kokuları ile doluydu
 
 
Sabah 7 gibi eşim de bende sanki günlerdir uyumuş ve dinlenmiş bir vücutla uyandık. Çocuklarında uyanması ile birlikte Sultan hanımın yine tüm ince detaylarla hazırladığı nefis açık büfe kahvaltısına geçtik. Bahçeden taze toplanmış yaz portakallarının suyu ile kahvaltımızı yaptık her şey mükemmeldi. Sultan hanım tam bir işletmeci hem el lezzeti hem de sunumu çok güzel.


 
Kahvelerimizi ve çaylarımızı içtikten sonra çocukları durdurmak zor:) yine hemen havuza girdiler. Ve havuzdan "anneeee 1 gece daha kalalım izin alın" sesleri hep devam etti :) 
Guzel Zephyros otelimize saat 12:00 gibi veda ettik. Sultan hanım ve eşi Cafer bey bizi ilk gün karşıladıkları güler yüzlülükle bizi  uğurladılar.
Güzel ülkemizde bulunan bu güzel doğayı görmek ve bu mekandan faydalanmak bence şart :) Bizim gibi rahatlamış ve mutlu olarak işinize, evinize dönmek için mutlaka görmelisiniz.


Herşey çok güzeldi bir kez daha Zephyros Otel Sahibi Özden Hanım ve Mehmet Beye bizleri davet ettiği için çok çok teşekkür ediyorum.

Bu güzel doğanın içinde sağlıklı mutlu günlerde sevdiklerinizle ve müşterilerinizle birlikte olmanızı diliyorum.

Zephyros Otel ;
Yaz - Kış açık
Kablosuz İnternet
Odalarda Klima ve Tv
Yüzme Havuzu
Güzel Bahçe
Doğada Yerleşim
Akdeniz - Ege ev yemekleri
Bisiklet
Denize 3 km

15 Haziran - 15 Ekim arası Yaz fiyatı Oda + Kahvaltı Kişi Başı 300 TL.
15 Ekim - 15 Haziran arası Kış fiyatı Oda + Kahvaltı Kişi Başı 180 TL.


Adres : 
Damarası Mevkii Mesudiye Köyü No:56
Knidos sapağından itibaren 14km gittikten sonra 2.Mesudiye girişinden sola dönünüz. Yol üzerindeki tabelalarımız sizi yönlendirecektir.(1.Mesudiye girişinden girmeyiniz.)
Mesudiye / Datça / Muğla

Telefon Numaraları
Tel.....:  0252 728 00 71 
Faks...: 0252 728 00 72
Gsm....:  0531 900 33 66 

Nasıl Gidilir?
Dalaman Havaalanı Datça’ya en yakın havaalanı. Dalaman’dan Marmaris’e oradan da otobüsle Datça’ya ulaşılıyor. Havayoluyla bir seçenek de Bodrum’a gidip Bodrum-Datça arasında sefer yapan Feribotla Datça’ya geçmek. Bodrum-Datça arası feribotla yaklaşık 2 saat sürüyor. Feribot seferleri Mayıs-Ekim arasında yapılıyor. Kışın yok. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerden Datça’ya otobüs seferi yapan çok sayıda firma var. Marmaris’in ise Türkiye’nin her yeriyle bağlantısı var.


Yunanistan’ın Simi adasıyla Datça arasında feribot seferleri var. Datça’dan Simi’ye feribot bir saatte gidiyor.

Uzaklıklar:
Datça-Ankara 825 Km.
Datça-İstanbul (Feribot) 790 Km.
Datça-İzmir 345 Km.
Datça-Dalaman Havalanı 155 Km.

Mutlu Tatiller...