3 Aralık 2013 Salı

5. İZMİR YEMEK BLOGU YAZARLARI BULUŞMASI


5. İzmir Yemek Blogu yazarları toplantımızı1 Aralık Pazar günü Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde bulunan A7 Şehir Kulübünde öğlen yemeği ile resimde gördüğünüz güzel manzarada gerçekleştirdik. Bu güzel buluşmanın organizasyon ekibi  Sende Pişir Müge Hanım,  Miskokulu Lezzetler Mine Hanım,  Hepleziz, Tülay Hanım, Nergis Mevsimi Nergis Hanım,  Dilo'dan Tarifler Dilek Hanım ve Ege'den Tarifler  Müberra Hanıma çok teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımız uzunca bir süre bizler için çalışmış emeklerine sağlık. Herşey çok güzeldi, en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve emek verilmişi.
Keyifli geçen günümüzü sizlere Sevgili arkadaşımız Figen Karavaş Photograpy 'ın  fotoğrafları daha güzel anlatacak;

 Arkadaşlarımız bizleri çok cici lavanta şişeleri ve minik macaronlarla süslenmiş bu güzel masa ile bizleri karşıladı.
Bu cici  Lavanta şişelerini Renkli Kolonya blogunun sahibesi Nilay Ayder hanım bizler için hazırlamış. Nilay Hanımın ellerine, emeklerine sağlık çok güzel bir hatıra oldu. Şişelerin üzerinde yazılı numaralar ile yapılan çekilişte her birimiz güzel hediyeler kazandık.
Masada bulunan bir diğer güzellik  rengareng minik makaronlardı. Makaronları bizler için Nilabella Makaron hazırlamış çok güzellerdi, teşekkür ediyoruz.

                                    
Ve  güne damgasını vuran ve çok güzel bir sürpriz olan kişiye özel kurabiyeleri Nergis Mevsimi blogunun sahibesi arkadaşımız Nergis hazırlamıştı. Girişte tüm kurabiyelerin fotoğraflarının yer aldığı afişin altında yer alan çok şık bir kutuda kurabiyelerimiz vardı.  Bu kurabiyeler büyük bir emeğin ürünüydü, şeker hamurlu kurabiye yapmak hem sabır hem de zaman isteyen bir iş  Nergis  arkadaşımız her bir arkadaşımızın blogunu ve facebook sayfasını ziyaret etmiş, oradan topladığı resim ve bilgilerle birlikte hem çok benzeyen hem de kişisel özelliklerini yansıtan her biri diğerinden farklı kurabiyeler hazırlamış. Düşünceli arkadaşımız kurabiyeler yenilebilir düşüncesi ile fotoğraflarını çekip blog isimlerimizle birlikte bir de kart hazırlamış ki gerçekten çok güzel bir hatıra oldu bizler için.  Ben de dahil herkes kendi kurabiyesini çok beğendi. Nergis  arkadaşımıza tekrar tekrar çok teşekkür ederim... 

 
A7 Şehir Kulübü'nde öğle yemeği menümüz balık ve tavuk olmak üzere iki seçenekliydi. Ben tavuk menü seçmiştim güzel bir menüydü beğendim. Masamızda Ege'nin meşhur otları ve zeytinyağlılardan oluşan nefis ve şık sunumlar hazırdı. Zeytinyağlıları,  ara sıcak olarak balıklı mücver ve otlu börek takip etti. Ana yemek ile içeceklerimizden sonra, meyvelerimiz geldi. Hizmet lezzet , sunum mekanın güzelliğine yakışır şekildeydi. Yemeklerimizi yerken bol bol arkadaşlarımızla sohbet fırsatımız oldu. bu toplantılar uzakta olan arkadaşlarımızla görüşmemiz için iyi bir fırsat oluyor, zamanın nasıl geçtiğini anlayamadan gün bitiyor. 

Yemeklerimizden sonra, her buluşmada yanımızda olan Dr Oetker firmasının kurduğu standda hazırladığı mozaik pastalar tadıldı. Ve sıra günün keyifli anlarından biri olan çekilişlere geldi. Hepimiz heyecanla numaralarımızın söylenmesini bekledik. Benim numaram 16 dı ve İMSE 'den yemek kursu kazandım. Çok güzel bir hediye:) İMSE' de Sevgili Arkadaşımız Sakız Enginar sitesinin sahibesi Dilek Hanımın Daveti ile  Söke Unun verdiği 1 günlük eğitime katılmış ve çok beğenmiştim.

Çekilişimizdeki  firma ve ürünler ise sırasıyla ;

 • Uğur Mikrodalga Fırın
 • İnanlı Yapı (Eski İzmir Caddesi No : 319 Karabağlar / İzmir Tel: 02322261088)dan 2 kişiye hediye çeki
 • İMSE'den 5 kişiye yemek kursu
 • Bademmutfak'tan 3 kişiye çikolata kursu
 • Emsan'dan 4 adet döküm tava
 • Evim.net'ten 4 adet blendır seti
 • Ar-yıldız'dan 3 adet hediye
 • Porland'dan 5 adet porselen sahan
 • Dr Oetker'den 5 adet kek kalıbı
 • Feast'ten 4 adet şemsiye, kitap ve çanta
 • Söke Un'dan Aydan Üstkanat'ın Artmazsa Yetmez adlı kitabı
 • Gurmereyon'dan 5 adet mutfak seti
 • Martı Yayınları'ndan 5 adet kitap 'tı.
Bu hediyelerden sonra ise kalan arkadaşlarımıza diğer katılımcı firmaların ürünlerinden oluşan hediye paketleri hazırlanmıştı. Bu katılımcı firmalar ise ;
 • Chado'dan 25 adet değişik çeşitlerde aromalı çaylar
 • Ekofit'den (Simon Levent kahve, Fior di Frutta reçel,  Nocciolata fındık kreması, Green Dream çikolata, Le Pain des fleurs markalı organik ürünler)
 • Tazemasa'dan 4 adet bakliyattı.
Keyifle ve heyecanla geçen çekilişten sonra Baca Cafe'nin ikramı olan nefis pastalarımızı hoş sohbetler eşliğinde yedik. Pasta harikaydı , Baca Cafe' ye çok teşekkür ediyoruz.
Güzel geçen günümüzün sonunda arkadaşlarımız yeni toplantımızı hazırlayacak bloglarının yazarları arkadaşlarımızı seçtiler ve görevi, Vakit Buldukça, Lezzet Kahvesi,  Bocuruk, Kelebek Günlüğüm ve  Nefis Kokular  arkadaşlarımıza teslim ettiler. Kendilerine şimdiden kolaylıklar diliyorum.

Etkinliğimiz sponsor olan firmaların ürünlerinin bizlere takdim edilmesiyle son buldu.

Sponsor Firmalarımız,
  

A7 Sehir Kulubu - Tepekule'de.
Bizi her toplantımızda yalnız bırakmayan tüm sponsorlarımıza, Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi''nde bizlere ev sahipliği yapan organizasyon ekibimiz, Sende Pişir Müge Hanım,  Miskokulu Lezzetler Mine Hanım,  Hepleziz, Tülay Hanım, Nergis Mevsimi Nergis Hanım,  Dilo'dan Tarifler Dilek Hanım ve Ege'den Tarifler  Müberra Hanıma,  günümüzü blogumuzda anlatmamıza resimleriyle büyük katkıda bulunan ve  kalıcı kılan Figen Karavaş Photograpy 'a  tekrar tekrar teşekkür ediyorum.
Çok keyifli bir gündü.

Sağlıklı , Mutlu günler...