2 Aralık 2013 Pazartesi

KİPA' NIN 21. YAŞ GÜNÜ KUTLAMASIDaha dün gibi hatırlarım 1994 yılında Konya'dan İzmir'de oturan halama gezmeye gelmiştik. Bornova Kipa'nın açılışına katılmıştık. Kutlama için davet mailini alınca 21 yıl ne kadar çabuk geçmiş dedim ...

Çok hoşuma gitmişti büyük, ferah bir marketti. O yıllarda Konya 'da o kadar büyük market yoktu. Sonra biz İzmir'e taşındık ve o gün bu gündür Bornova Kipa benim alışveriş ettiğim ve çok beğendiğim bir markettir. Şimdi ise Konya dahil 24 ilde 190’ı aşan mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve yaklaşık 10 bin çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biri olmuş. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve mağazalarını tüm Türkiye’de hızla yaygınlaştırmış.

Türkiye’nin önde gelen perakende şirketi Kipa’nın, 21’inci yıldönümü etkinliklerini hem gazetelerden hem Kipalarda hızla devam ederken. Kipa yetkililerinin daveti ile 23 Kasım Cumartesi günü İzmir'li yemek bloggerı arkadaşlarımla 21. Yaş Günü kutlaması için Sabah saatlerinde Balçova Kipa Hipermarket’te buluştuk. Blogger arkadaşlarım önce Kipa yetkilileriyle birlikte mağaza turu yapmışlar. Ben biraz geç kaldığım için arkadaşlarımın yaptığı mağaza turuna katılamadım.
Mağaza turunun ardından öğle yemeğimizi Kipa'nın üst katında bulunan mekanlardan biri olan Friends&Burgers' da yedik.
Friends&Burgers çok güzel bir mekandı hamburgerleri ise çok lezzetliydi. Kipa 21.yaş proje Müdürü Şenay Öztekin siparişlerimizi verirken buranın hamburger köftesi anne köftesi gibi demişti gerçekten yediğimde ona katıldım çok lezzetliydi. Hamburger çeşiti ise oldukça fazlaydı.

Lezzetli hamburgerlerimizi yedikten sonra Kipanın unlu mamullerinin baklavalarından yedik. Çikolatalısını ilk defa yedim çikolatanın yoğun tadı ile baklava çok güzeldi. Sonrasında Kipanın 21. yılına özel hazırlanmış lezzetli pastası ile kutlamaya devam ettik. 


Friends Burger' da birlikte yediğimiz keyifli öğle yemeğinde, firmada 15 yılı aşkın bir süredir görev yapan Kipa Unlu Mamüller Direktörü Merih Boz bey ile sohbete ettik. Merih Boz Kipa’ya 15 yılı aşkın zamandır hizmet veren bir Kipa çalışanı olarak, İzmir’de bir neslin Kipa ile birlikte büyüdüğüne şahit olmaktan çok mutluluk duyduğunu ve bizlerle bu kutlamayı yapmaktan çok memnun olduğunu söyledi. Öğle yemeğimiz , Kipa Unlu Mamuller Direktörü Merih Boz, Balçova Kipa Mağaza Müdürü İbrahim Kırkbunar, Kipa Medya Müdürü Şeyda Gümüş, 21.yaş proje Müdürü Şenay Öztekin, Sosyal Medya Sorumlusu Iraz Yoğurtçu’ya yönelttiğimiz soru ve sohbetlerimizle son buldu.

Etkinlik sonunda bizler için Kipa’nın 21’inci yılına özel ürünlerinden oluşan hediye setini şık tasarım çantalar ile sundular.
21.yıl kipa kutlamalarında biz blogerleri davet eden ve kipayı bizlere tanıtan bilgilendiren yetkilileri ; Kipa Unlu Mamuller Direktörü Merih Boz, Balçova Kipa Mağaza Müdürü İbrahim Kırkbunar, Kipa Medya Müdürü Şeyda Gümüş, 21.yaş proje Müdürü Şenay Öztekin, Sosyal Medya Sorumlusu Iraz Yoğurtçu'ya
çok teşekkür ediyorum.

Kipa yenilikler ve merak ettikleriniz için TIKLAYINIZ...

Size en yakın Kipa için TIKLAYINIZ...

Kampanyalar için TIKLAYINIZ...
www.kipablog.com
www.kipa.com.tr