8 Aralık 2014 Pazartesi

KİPA " BEBEK DÜNYASI " PROJESİ

Kipa, bloggerları ağırladı.
Kipa’nın yenilenen "Bebek Dünyası"nda aileler hem bebeklerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor hem de bebek bakımı uzmanlarından eğitim alabiliyor.
6 Aralık Cumartesi, Forum Bornova Kipa Hipermarket’te Kipa Medya Müdürü Şeyda Gümüş, Kipa Proje Müdürü Şenay Öztekin, Medya Sorumlusu Iraz hanım ve Forum Bornova Kipa Hipermarket  Müdürü Aycan Namlı ile bir araya geldik. Biz bloggerlar,  yenilenen “Bebek Dünyası” reyonlarını gezerek detaylı bilgiler aldık. Kipa Aile klubunde bizler için hazırlanan nefis kipa ürünleri ile hem kahvaltımızı yaptık hem de Milupa yetkilisi ve  Beslenme Uzmanı Işıl Özer hanımdan bebek ve çocuk beslenmesi ile ilgili bilgi alarak çocuklarımızın beslenmesi ile ilgili sorularımızı ilettik.
 
Perakende zinciri Kipa, yenilediği “Bebek Dünyası” reyonlarında aileler mamadan giyime, bakım ürünlerinden oyuncağa 0 -3 yaş arası çocuklarının tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Aynı zamanda ebeveynler Kipa Bebek Dünyası reyonlarında hafta sonları gerçekleşen etkinliklerde, bebek gelişimi, beslenme, doğru ürünü seçme konularında ünlü markaların uzmanlarına sorularını yöneltebiliyorlar.
Kipa bu yıl, özellikle anneleri hedef alarak onlara keyifli, aynı zamanda da bilgi alabilecekleri bir alışveriş ortamı yaratılması yönünde bir strateji geliştirmiş.
Bu strateji doğrultusunda ilk adım olarak da, bebek ürünlerinin satışa sunulduğu alanları yeniden düzenlenmiş. Bebek Dünyası reyonları düzenlemeleri, birebir görüşmeler, anketler ya da piyasa araştırmaları yöntemi ile  müşterilerin görüşü alınarak gerçekleştirilmiş. Eksikler tespit edilip, talepler belirlenip ve bu doğrultuda, Kipa hipermarketleri içinde, bebeklere ve annelerine yönelik yeni alanlar düzenlenmiş. Herbir kategori, bu bilgi ve talepler doğrultusunda düzenlenmiş, çok ferah ve cıvıl cıvıl…   

Forum Bornova Kipa mağazasını ziyaret edip bebek alanından alışveriş yapan müşteri sayısı haftalık olarak yaklaşık 7000 kişiymiş. Gerçekten yenilenen reyonu görmelisiniz sanki sadece özel  bebek ve çocuk mağazasındasınız reyonların boylarının kısalması, çocuklara özel duvarda boncuklu oyuncakların yapılması, yoruldum biraz dinlensem dediğinizde oturabileceğiniz şık banklar ve çocukların hayranlıkla takip edeceği asılı hayvan figürleri. Ve bir o kadar ferah ortam, ben çok beğendim. Özellikle F&F markası çok kaliteli ürünleride çocukların sağlığına tehlikeye atmayacak boya ve baskılardan yapılıyormuş. Reyonlarda hemen hemen tüm markaların bezden mamaya, oyuncaktan yatağa, tüm ürünleri var. Reyonun  giyim reyonuyla arasındaki bağ için Proje Müdürü Şeyda Hanım ve Aycan hanım proje üzerinde  çalışırlarken en çok bu bağı sevdiklerini söylediler. Gerçekten bende çok beğendim çok cici.
Forum Bornova Kipa Mağaza Müdürü Aycan Namlı Hanım bizlere değişiklikleri sırası ile şöyle anlattı.
1-      Yeni Doğan Alanında Özel Dizayn : Yeni doğum yapan anneler, özellikle de ilk kez anne olacaklar için  ilk defa anne olacaklar için özel “Yeni Doğan Köşesi”nin dizayn edildiği Bebek Dünyası reyonlarıda, anneler doguma gitmeden önce kendileri ve bebekleri için ihtiyaçları olan ilk ürün gruplarını kolayca bulabiliyorlar.
2-      Reyonun Tasarımı Yapılırken Çocuklar da Düşünüldü: Bebek Dünyası reyonundaki tüm görseller hazırlanırken, aileleri ile birlikte alışverişe gelen çocuklar da unutulmadı. Özellikle alışveriş sırasında çocukların ilgisini çekebilecek, onların da keyif alabileceği bir ortam yaratıldı. Reyonda, bilgilendirme levhaları ve broşürler ile, aileler bebekleri için ürün ve oyuncak seçimi yaparken dikkat etmeleri gereken noktalar, ihtiyaç listeleri yer alıyor.
3-      Ünlü tekstil markası F&F Reyonu ile bağlantı kuruldu: Bebek Dünyası reyonu genişletilirken, Türkiye’de yalnızca Kipa mağazalarında satışa sunulan F&F markalı ürünlerin bulunduğu tekstil reyonu ile arada bir bağlantı oluşturuldu. Böylece anneler kendileri ve eşleri için alışveriş yaptıktan sonra, geçişi kolaylaştıran koridor ile bebek alanına rahatça geçip bebekleri için de F&F markalı ürünlerden alabilecekler.  
4-      Ferah bir ortam yaratıldı: Bebek Reyonu’nda ayrıca, daha ferah bir alışveriş ortamı yaratmak amacıyla, kullanılan tüm tekstil ekipmalarının boyutları da yeniden düzenlendi.
5-      Dinlenme Alanı: Özellikle yoğun alışveriş günlerinde, hamile olan, bebeği yeni doğan anneler, eşler ve çocuklar için de reyon içinde oturma alanları oluşturuldu.
6-      Cazip fiyatlı, seçeneği bol kampanyalar: Kipa’nın Bebek Dünyası reyonların dönemlik cazip kampanyalara da ev sahipliği yapacak. Örneğin önümüzdeki günlerde, ilk kez Kipa’da gerçekleşecek olan ve Forum Bornova Kipa hipermarketinde başlayacak olan kampanyada, tüm bebek bezlerinde yapılacak olan 75 TL ve üzeri alışverişlerde kasadan anında 15 TL indirim sağlanacak. Bu kampanya 12 Aralık Cuma gününe kadar geçerli olacak. Daha sonra, farklı kampanyalarımız da gerçekleşecek.
Minik Prensesimde çok sevdi bu reyonları gezmeyi :)

Bu yenilenmenin ardından Kipa’nın Bebek Dünyası reyonları hakkında  ailelere özellikle de annelere fikirleri sorulmuş ve en çok beğeni alınan konular sırası ile ,
  • Yeni Doğan Köşesi
  • Yeni dizayn edilen görseller
  • F&F Tekstil alanı ile bağlantı kurulması
  • Alanın bilgilendirme panelleri ile dizayn edilmesi ve bilgilendirici broşürler olmuş.
Kipa gerçekten Ailemizin Kipa’sı aradığımızı kolayca bulduğumuz rahat alışveriş edebildiğimiz mağazamız.

Kipa ve Milupa  biz bloggerları her zaman ki gibi çok güzel hediye paketleri ile uğurladı.
 Teşekkürler Kipa teşekkürler Milupa 
                         
Kipa’yı ve Güler yüzlü Kipa çalışanlarını seviyorum….
Kipa' yı takip etmek isterseniz.
Facebook : Kipa
İnstagram : kipatr