22 Mayıs 2016 Pazar

İPEK HANIMIN ÇİFTLİĞİ NAZİLLİ / AYDIN

Bu güzel pazar gününde Blogcanlar ve ailelerimizle ''Dağlarından yağ, ovalarından bal akar'' diye anılan Aydın'ın en büyük ilçesi Nazilli'nin Ocaklı köyünde İpek hanımın Çiftliğindeydik.
Çiftliğin kurucusu Pınar hanıma ve bu güzel organizasyon için @lezzetdansi Sibel'ciğime ve güler yüzlü personeli ile çiftliğin yöneticisi @husniyekilinc hanıma çok çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten çok özel ve özenli bir yer.
Doğa ile iç içe , herşey doğallığı ile tam tadında. Köydeki bayanların çalıştığı çiftliğin mutfağından hep özlem duyduğumuz anne lezzetleri çıkıyor hem de en organiğinden. Şu an aklımda tadamadığım pastalar ve az yediğim sarma , keşkek, yoğurt ve daha bir çok lezzetler var çok fena:)))

 
Fırındaki ekşi maya ekmekler de bizler için yapılmıştı.
 
Bizleri özenle hazırlanmış lezzetler bekliyordu. Hepsi çok lezzetliydi özellikle mantar turşusunun tadı hala damağımda. Pınar hanım çiftliğinde ürettiği her ürünün satışını yapıyor. telefon ve mail ile sizlere yardımcı oluyor. mail grubuna üye olursanız her hafta çiftlikte olan ürün listesi sizlere düzenli olarak gelmeye başlıyor oradan istediklerinizi sipariş veriyorsunuz.

Hatta bunu Pınar hanım şöyle anlatıyor;

Siparişler, teslimatlar ve ödemeler genellikle şu şekilde oluyor:

& Size e-posta ile göndereceğim güncel ürün listesini açıyorsunuz.
& Ürünlerin açıklamalarının hemen sağ tarafına satın almak istediğiniz miktarları yazıyorsunuz.
& Dosyayı kaydedip bana geri gönderiyorsunuz.
& Genellikle bir gün sonra kolinizi hazirlayip Yurtiçi Kargo ile karşı ödemeli şekilde gönderiyorum.
& Koli 24 saat içinde adresinize teslim ediliyor. Yurtiçi Kargo ile iyi bir anlaşma yaptığım için koskoca koliler Türkiye’nin her yerine 8 - 16 TL gibi ücretlerle teslim ediliyor. (Kapıya teslim.)
& Ürünleri sever, beğenirseniz size uygun bir zamanda havale / EFT yapıyorsunuz. (Elimden geldiğince iyi ambalajlasam da bazen yumurtalar vs çatlayabiliyor. Böyle bir durumda lütfen onların ücretini göndermeyin.)

Bence beğenmeme gibi bir durum çok zor. Biz o gün ne alacağımızı, ne yiyeceğimizi şaşırdık. Aldığım un ile çok lezzetli ekmekler yaptım. Saymakla bitmeyen bir ürün listesi var. Mail grubuna üye olduğunuzda gelecek listeden ne isteyeceğinize karar vermek baya zor olacak :)
 

Ortam çok güzeldi ciftlik gezisi ve bu güzel lezzetleri tattıktan sonra çifliğin yaylada bulunan evine kahve içmeye çıktık o yaz sıcağında hem yağmurlu hem de çok serindi. 3 odalı bu evlerde oda kiralayıp bu doğal yaşamdan faydalanabilirsiniz.

İpek Hanım Çiftliği
Çiftliğin telefonu: 0256 313 57 84
Pınar Hanımın Telefonu : 0533 328 26 15
Ocaklı Köyü Mevkii Nazilli / AYDIN

Sevgilerimle...
Selcen ŞENOCAK
Facebook : El Emeği Göz Nuru Selcen
İnstagram : selcensenocak
#selcensevilayorganizasyon hastagi ile tüm etkinlik ve blogger gezilerimizi görebilirsiniz.