14 Ağustos 2016 Pazar

GÖKÇEM KONYA DOWN CAFE & RESTAURANT MERAM / KONYAKonya 'da ziyaret ettiğimiz mekanlardan biri de Gökçem Down Cafe ...
Sevgi dolu içlerinde hiç kötülük olmadan gözleri parlayarak hizmet eden çocuklarımız. Hepsi birbirinden tatlılardı, nasılda ilgilendiler bizimle...

Hizmet Sektöründe Türkiye'nin ilk ve tek Korumalı İşyeri olarak kurulan ;

GÖKCEM CAFE & RESTAURANT

Özel gereksinimli gençlere fırsat eşitliği sağlayarak iş istihdamlarını sağlamak amacıyla kurulmuş bir yer olmasına rağmen hiçbir zaman sadece Gökcem Cafe & Restaurantda sınırlı sayıda özel gereksinimli gencin iş istihdamlarının sağlanması düşünülmemiştir.
Gökcem Kafe&Restaurantda özel gereksinimli gençlere meslek öğretilerek eğitimlerini tamamlayan gençlerimizin ilk olarak ilimizdeki sonrasında ise farklı şehirlerde farklı işletmelere yerleştirilmesi Gökcem Cafe & Restauranta ise eğitim almamış gençlerin tekrar alınarak bir döngü oluşturulması ve birçok özel gereksinimli gence iş imkânı sağlanmasıdır.

%75’inin özel gereksinimli bireylerden oluştuğu Ocak 2016 tarihinde korumalı işyeri statüsü kazanan Gökcem Cafe & Restaurant korumalı iş yeri olma özelliğiyle ilimizde, hizmet sektöründe çalışan korumalı işyeri olma özelliğiyle ise Türkiye’de ilk olma özelliği taşımaktadır.

Çalışanların sadece down Sendromlu gençlerden oluşmaması da toplumda çokça bilinen Down Kafelerden Gökcem Cafe & Restaurantı farklılaştırmaktadır.
Hali hazırdı %40 ve üzeri zihinsel engele sahip 8 özel gereksinimli genci stewart ve garson olarak iş istihdamı sağlayan Gökcem Kafe& Restaurantda çalışan özel gereksinimli genç sayısının ilerleyen günlerde artırılması hedeflenmektedir.

Özel gereksinimli bireylerin bağımsız yaşam sürdürmeleri ve yaşam kalitesini yükseltmek için aldıkları eğitimi  Öğretmenleri Hakan beyden dinledik...
Hep birlikte doyasıya fotoğraf çektirdik :)


Kız Kıza :) (resimde Sağdan 3. Esra seni unutmadım o içindeki çalışma azmi ve hevesi gözleri parlıyordu...Nice güzel günler göresin)

Resimlerden de gördüğünüz gibi hepsinin yüzlerini güldürmek bizim elimizde onların ellerinden bir bardak çay içmemiz büyük mutluluk...


Şef Recep beyin bizim için hazırladığı karışık börek tabağıda nefisti. Özellikle Çin Böreğine bayıldım. Bizim gibi çok aç değilken giderseniz tercih edebilirsiniz çay ile süper oluyor ...
Gökçem Cafe & Restaurant hizmetinin yanında VİP Salonu ve Çok amaçlı Salonunda toplantılarınız , Nişan  ve Düğün yemeği gibi hizmetler de veriyor.
VİP SALONU
ÇOK AMAÇLI SALON
Yazın Konya'nın mis gibi serin havasında oturmak içinde çok güzel bir bahçesi var...
Amacı ,
  • Çağdaş ve toplumla bütünleşme idealinde, güçlü sistemli bir oluşum sağlamak,
  • Özel gereksinimli bireylerin toplumla bütünleşmesini sağlayarak, sosyal kabulü ve iş istihdamının sağlamak,
  • Gelişen ve değişen koşullara ve şartlara uyum sağlayarak, paylaşımcı öğrenime, öğretime açık bir hizmet sağlamak 
olan bu güzel Mekanın ve bu güzel çocuklarımızın her zaman destekçisi olmalı ve onları sık sık ziyaret edip toplumda önemli olduklarını hissettirmeliyiz.
Adres:Yaka Cd. No:190 / 42090 Meram/Konya

Telefon : +90.332.325 25 30

Fax: +90.332.325 25 40

Sevgiyle Kalın ...
Selcen ŞENOCAK
Facebook : El Emeği Göz Nuru Selcen
İnstagram : selcensenocak
#selcensevilayorganizasyon hastagi ile tüm etkinlik ve blogger gezilerimizi görebilirsiniz.