28 Ekim 2016 Cuma

FISTIKZADE BAKLAVA BORNOVA

Gördüğünüz resim Gaziantep Katmeri ama artık yemek için Antep'e gitmemize gerek kalmadan Fıstıkzade bizler için İzmir/ Bornova 'ya getirdi.
Sevgili Tuğçe hanımın daveti ile  Lokum pilavı blogunun sahibi arkadaşım Sevilay ve ben blogger arkadaşlarımızı organize ederek nefis katmerin ve baklavaların tadına bakmak üzere 29 Ekim 'de ziyaret ettik.
Blogger arkadaşlarımız ile hem bu çok tatlı mekanın 1. yılını kutladık hem de Cumhuriyetimizin 93. yıl dönümünü kutladık.

Fıstıkzade Markası;

Fabrika bünyesinde ayrıca soğuk zincir olan eksi 45, eksi 18 , artı 4 dereceden oluşan 3 adet sanayi tipi deepfreez , özel vacum makinaları mevcuttur. stok ambarı, paketleme ,soğutma mermerleri ve tepsi salonları, hijyen odası (çalışanların dezenfektasyonu amaçlı) pişirme fırınları ve bekleme odalarından oluşan fabrikada hamur açma tezgahları , hamur makinaları, oklava tezgahları şerbet fırınları ve katmer , kadayıf ve antep kahkesi ekipmanları vardır. Lojistik birimleri gerek frigo konteynerlar gerekse normal taşıma amaçlı olup dünyanın her noktasına transferleri sorunsuzca ve başarıyla gerçekleştirmektedirler. 1 kglık tepsi ,250 gramlık kutu gibi innovasyonların yanı sıra geri dönüşümlü kutuların kendi içinden çıkan kurdeleli şık bir sunuma bürünmüş olup, kutulara istenen isim vb baskı yapılabilmekte ve sunum özel bir hale getirilebilmektedir. Bunun yanı sıra ahşap kutuda baklava tekli kutularda baklava gibi değişik sunumlarımız mevcut olup altın tepsi uygulaması da Türkiye'de bir ilktir.

FISTIKZADE’DEN ŞEKERSİZ STEVIALI BAKLAVA

Fıstıkzade Şeker hastalarınıda düşünmüş ve onlara özel doğal şekerli baklava üretiyorlar.

Fıstıkzade Baklava Güney Amerika kökenli stevia bitkisi ile doğal yöntemlerle tatlandırılmış, düşük kalorili diyet baklavasını baklava severlerin beğenisine sunulmuş. 
Güney Amerika’da şeker bitkisi olarak da bilinen stevia sayesinde orijinal Gaziantep baklavasını şekeriz, aspartamsız ve düşük kalorili bir forma kavuşturulmuş. 
Fıstıkzade Ar-Ge bölümündeki gıda mühendisleri tarafından 6 aydır devam eden çalışmalar sonucu ortaya çıkan stevialı baklavada öncelikle unun ve yağın kalorisi, ardından pancar şekeri yerine kullandığı stevia ile baklavanın şekeri sıfırlandı.
Stevialı baklavalar tüm Türkiye’deki Fıstıkzade mağazalarında satışa sunuluyor.
Fıstıkzade mağazalarında satışa sunulan baklavalar , Antep baklavası tescil şartları gereği, orjini olan Gaziantep'te üretilmekte olup, günlük olarak İzmir mağazasında satışa sunulmaktadır.
Fıstıkzade üretim standartları gereği tüm Türkiye'de mağazalarda aynı ürünler satılmaktadır.

Benden söylemesi yolunuz mutlaka düşsün özellikle o sıcacık nefis katmeri mutlaka denemelisiniz arkasındanda baklavaları tabiki...

Adres derseniz;
Kazım Dirik Mahallesi
Mustafa Kemal Caddesi
No:124/A Bornova / İzmir
Tel : +90 232 373 10 00
+90 506 349 29 24
bornova@fistikzade.com.tr

Bu keyifli ve Lezzetli akşam için Öncelikle Tuğçe hanıma ve Sevgili ailesine çok çok teşekkür ederim.


Sevgiyle Kalın...
Selcen ŞENOCAK
Facebook : El Emeği Göz Nuru Selcen
İnstagram : selcensenocak
#selcensevilayorganizasyon hastagi ile tüm etkinlik ve blogger gezilerimizi görebilirsiniz.

Fıstıkzade Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato