8 Ekim 2016 Cumartesi

KOMŞU KAHVE ALSANCAK / İZMİR

Merhaba Kahve Severler ;

Dün blogger kankim Sevilay Uçak ile instagramdan bize ulaşan Komşu kahvenin daveti üzerine Alsancak Kıbrıs Şehitleri caddesindeki hoş mekanlarına gittik. Sempatik dekorasyonu ile göz dolduran kafede 3. nesil kahve konusunda bilgilendirme yapıldı. Etkinlikte moda bloggeri arkadaşlarla da tanıştık.
İzmir'li  girişimciler Arda Galin ve Alişan Yıldız, kurdukları Bisquitte Cafe'nin ardından şimdi de Komşu Kahve markasıyla sektörde hedeflerini büyütmüşler.

 Alaçatı Hacımemiş Mahallesinden sonra , Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde Mayıs ayı sonunda hizmete açılan Komşu Kahve'de, zengin bir yelpaze sunduklarını belirten yetkililer, "Menümüzde, dünya kahvelerinin yanı sıra; Anadolu'ya özgü dibek kahvesi, menengiç kahvesi ve Türk kahvesi çeşitlerinin de aralarında yer aldığı 30 kahve türünün  bulunduğunu " anlattılar. Her kahveyi kendi yöresinden getirttiklerini vurguladılar. Kahve ve çay çeşitlerine ek olarak, kendi mutfaklarından çıkan aperitif, sandviç ve pasta çeşitlerinin de beğenilmesini beklediklerini dile getirirken, 7'den 70'e herkese hitap edeceklerini söylediler.
Kahve çekirdekleri hakkında Menekşe Hanım 'dan geniş bilgi aldık. Kavrulma yöntemleri , Kahve çekirdeklerinin hangi bölgede yetiştiği kahvenin tadını çok etkiliyor. Tadarak öğrenmiş olduk.
Daha önce bir çok kez denediğim Sifon yöntemi kahveyi Komşu Kahvede  de deneyimleme fırsatı buldum. Kahve çekirdekleri gramajı, uygun ısı ve uygun zaman birleşince sonuç mükemmel oluyor.

Komşuluk teması mekanın her yerine işlenmiş çok hoştu :)
Benim favorim Hawai Macca :)

Komşu Kahve 
İletişim Bilgileri 
Kıbrıs Şehitleri Alsancak / İZMİR 
0 232 4786633
info@komsu-kahve.com
Yeni Lezzetlerle görüşmek dileğiyle,
Sevgiyle Kalın...
Selcen ŞENOCAK
Facebook : El Emeği Göz Nuru Selcen
İnstagram : selcensenocak
#selcensevilayorganizasyon hastagi ile tüm etkinlik ve blogger gezilerimizi görebilirsiniz.
Komşu Kahve Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato