19 Kasım 2016 Cumartesi

MAHARET DÖNER BAYRAKLI / İZMİR


Merhabalar Lezzet Severler 🙂
Bu gün Maharet Döner sahibi Doğan Beyin nazik daveti ve biz #selcensevilayorganizasyon 'luğunda Blogger arkadaşlarımız ile  yeni açılan mekan Maharet Dönerin menü tadımındaydık.
Doğan Bey mekan ve döner yapımı hakkında bilgiler verirken Dönerde %100 gerçek et kullandıklarını özel olarak seçilen etlerin 3 gün terbiyede bekletildikten sonra, İstanbul’dan getirdikleri ustaların marifetli ellerinde , % 70 dana eti, %30 kuzu eti kullanılarak  dönerleri hazırladıklarını, odun ateşinde pişirilerek yanında yine ustaların yaptığı lavaş ve tırnak pidelerle servis edildiğini, İzmir’de gerçek et tadında döner sunduklarını anlattı.
Altı Patlıcan Ezmeli Döner… Köz patlıcanlar ince ince kıyılmış üzerine bol döner, sos.. Muhteşem bir lezzet birleşimi olmuş. Favorim buydu diyebilirim..:)
Maharet Sarma Döner …  Sarma Beytiye farklı bir yorum getirerek içerisinde döner kullanılmış. Oldukça başarılı çok lezzetli..
Lavaş Üzeri Sade Döner… Döneri sade sevenler için mükemmel bir seçim. Etin tüm tadının katkısız alındığı yanında yine tandır fırınında yapılan lavaşlarla enfesti..
Çökertme …. Kibrit çöpünden bile ince kesilen patatesler yağ çekmeden kızartılmış, üzerine yoğurt, sos ve döner yerleştirilerek servis ediliyor.
İskender... Tırnak pide üzerinde soslu, yoğurtlu bol döner. Özel iskender ocağında hazırlanmış ve hazırlanan tabak  ısındığı için 2 tabak iç içe geliyor bu sat-yede soğuması mümkün değil.


İkramlarındaki Patates kızartması da tam tadında ev tipi ... Özel olarak aldıkları patatesleri soyup, doğrayıp emek verip taze taze kızartıyorlar...
Çalışanların Lavaş şovları ise bir harikaydı incecik açılan hamurlar ellerinde havalanıyor ve tandıra yapışığ 1-2 dakikada pişiyor lezzeti mi? Misssss ...


Cevizli İncir Tatlısı.. Menüdeki tatlılardan bizim seçtiğimiz çok özel bir lezzet. Şerbetinde pekmez kullanılarak yapılmış, tadı,kıvamı , kaymağı tamda olması gerektiği gibi. Diğer tatlılar arasında farkını ortaya koyan enfes bir şeydi.. 🙂
Bu gün çok keyifli, geniş, tertemiz bir mekanda çok özel lezzetler tattık. Dönerin ustalarının elinde gerçek bir lezzet şölenine döndüğünü gördük. Bizi bu lezzetlerle buluşturan, evlerindeymişiz gibi ağırlayan Doğan Beye ve  güler yüzlü servis elemanlarına çok teşekkür ederiz. Yolunuz açık olsun. Sizler de Bornova’da yeni açılan bu mekanı ziyaret edip enfes dönerin tadına bakın lütfen. Bizlerinde selamını söylemeyi unutmayın. 🙂 
Maharet Döner İletişim Bilgileri
Adres : Adliye Ek Bina Zemin Kat,  Mansuroğlu Mah. 1593 sokak No.10/A Bayraklı İzmir
Telefon : 0 232 371 55 55
Paket Servis : 0 232 400 38 38

Bol lezzetli mekanlarda görüşmek üzere,
Sevgiler...
Selcen ŞENOCAK
Facebook : El Emeği Göz Nuru Selcen
İnstagram : selcensenocak


Maharet Döner Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato