22 Mart 2017 Çarşamba

25 MART OLTU ÇAĞ KEBAP FORUM BORNOVA / İZMİR

Merhaba Lezzet Severler ;

Mekan Gezginlerim ile dün akşam ki lezzet durağımız Forum Bornova 'nın karşısında bulunan 25 Mart Oltu Cağ Kebap...
Erzurum’un Tortum, Uzundere, Oltu, Olur ilçeleri ile Artvin’in Yusufeli ilçesine ait olan cağ kebabı, önceden terbiye edilmiş etin yatık bir şiş üzerinde odun ateşi eşliğinde pişirilmesiyle hazırlanır. Cağ Kebap Cağ adı verilen şişler kullanılarak servis yapıldığından bu adı almıştır. Servisi, yine yöreye özgü lavaş ekmeği ile beraber yapılır. Birçok yerde, yanlış olarak ‘çağ kebabı’ şeklinde telaffuz edilmektedir.

Etin lezzeti şahaneydi. Cağ Kebap da sadece Kuzu Eti kullanılıyor ve kuzu etinin yumuşaklığı, yağ oranı ve marinesı tam kıvamındaydı. Kuzu eti yiyemem çok kokuyor diyenlere sesleniyorum mutlaka burada bir deneyin.
25 Mart Oltu Cağ Kebap Sahibi Necmettin bey mutfaktaki her şeye hakim ve çok önem veriyor. Öncesinde kendi evinin terasında hazırladığı ortamda yaptığı ve misafirlerine ikram ettiği Cağ kebabını şimdi mekanında yapıyor. Yapıyor diyorum çünkü zaman zaman ustanın yerine geçip kendisi de müşterilerine cağ kebap hazırlıyor.
Necmettin bey  Cağ kebabın yanında ikram ettikleri yogurt, soğan, biber ve hazırladıkları ezmelerin de doğallığına  ve tazeliğine dikkat ederek hazırladıklarını ve 25 Mart Oltu Cağ Kebap Restaurant olarak bizlere kebapın en güzelini, çorbaların en lezzetlisini, tatlıların en tatlısını, kahvaltının en doğalını, yemeklerin en lezizlerini sunmak için  çalıştıklarını anlattı.
İkram olarak sundukları acılı ezme, kuru ve taze biber közlemesi, mangalda soğan kavurması, kuru soğan...
Çok severek yediğim Ayran Aşı ve yanında Kaşarlı Pide...
Cag kebaplarımız ve Balon Ekmek...
İspir Kuru Fasulye ...
Kadayıf Dolması...
Katmer...

İnanılmaz lezzet dolu bir akşamdı. Sizlerde denemek isterseniz bu Cumartesi yani 25 Mart günü isimlerine özel bir kampanyaları var kaçırmayın derim benden söylemesi:)
Bu arada birde menüde çok güzel görünen yöresel bir kahvaltıları var henuz tatmadim, en kısa zamanda deneyip sizlerle paylaşacağım.
Hepsi birbirinden güzel bu lezzetlerle bizleri tanıştırdığı için Necmettin beye ve 25 Mart Oltu Cağ Kebap çalışanlarına çok teşekkür ederiz.
25 Mart Oltu Cağ Kebap 
İletişim Bilgileri:
Kazım Dirik Mahallesi 372 Sokak No:95 
(Forum Bornova Karşısı) Bornova
Yeni lezzetlerle görüşmek dileğiyle,
Sevgilerimle...
Selcen ŞENOCAK

25 Mart Oltu Cag Kebap Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato